Translate

sobota, 21 lutego 2015

Tower Bridge

Tower Bridge to most zwodzony w Londynie, który przecina rzekę Tamizę. To co wyróżnia go od innych budowli, to jego unikalny wygląd- dwie wieże główne, połączone u góry dwoma pomostami. Główne przejście jest przedzielone na dwie części, które otwierane są wtedy, gdy statek nie mieści się pod mostem. Zabytek ten jest jednym z najbardziej rozpoznawanych miejsc w Londynie

Jak zaplanować podróż do Tower Bridge i co mieści się dookoła?

Most znajduje się we wschodniej części miasta. Idąc od zachodu, po prawej stronie mamy siedzibę burmistrza Londynu, czyli City Hall, który porównywany jest z jajkiem. Zwiedzanie tego budynku jest darmowe.


Powoli wchodzimy na Tower Bridge i jeżeli mamy szczęście, zostajemy "zablokowani", bo za chwilę, będziemy podziwiać otwieranie się mostu (pod spodem przepłynie statek). Oczywiście, udało mi się natrafić na ten moment!
Jeżeli mamy ochotę, możemy wybrać się na górną część mostu, która jest już płatna.
Jeżeli nie, czekamy aż Tower Bridge z powrotem wróci do swojego kształtu i przechodzimy na drugą stronę.

Po lewej stronie, już po zejściu z mostu, mieści się Tower of London, czyli historycznie budowla obronna, a także więzienie, z którego kiedyś nie było ucieczki. W twierdzy przechowywane są różne elementy królewskiej władzy. Pilnowana jest przez Yeomen Warders, nazywanych inaczej beefeaterami, czyli zjadaczami wołowiny. Mieszkają w twierdzy wraz ze swoimi rodzinami. Symbolem Tower of London są kruki. Są pilnie strzeżone, gdyż mówi się, że dopóki ptaki będą siedziały na wieży, dopóty imperium brytyjskie będzie istniało. 


Źródło zdjęcia: www.yeomenoftheguard.com


W oddali, po lewej stronie mostu widzimy dzielnicę biznesową Londynu- Canary Wharf. Z daleka ukazuje się nam, np. jeden z najbardziej znanych budynków tego obszaru, czyli Gherkin (korniszon, bo przypomina ogórka). Canary Wharf, to siedziba wielu banków, a także koncernów medialnych, takich jak Telegraph czy Daily Mirror. Zwiedzanie Tower Bridge i jego okolic, to wspaniałe przeżycie. Zaplanujcie sobie na to miejsce, trochę więcej czasu, bo jest co robić!


Źródło zdjęcia: www.wikipedia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz