Translate

poniedziałek, 22 czerwca 2015

Harry Potter locations

Cześć!

Czy oglądaliście kiedyś chociaż jedną część filmu o czarodzieju- Harrym Potterze? Jeśli nie, powinniście jak najszybciej nadrobić zaległości, a ja Wam w tym pomogę, prezentując miejsca, rozsiane po całej Wielkiej Brytanii, gdzie kręcono kluczowe sceny do tego filmu.

1. Christ Church College, Oxford, England.

To właśnie jedno z kolegiów Uniwersytetu w Oxfordzie, pełniło rolę Wielkiej Sali, czyli największego pomieszczenia w szkole. Jadano tam posiłki, a także odbywały się tam wszelkie, ważniejsze uroczystości.


Źródło zdjęcia: www.weheartit.com

2. Wiadukt Glenfinnan, Scotland.

Czy kojarzycie scenę, w której Harry jedzie pociągiem do szkoły? Maszyna mknie, a dookoła rozciągają się piękne, zielone widoki. To miejsce nad doliną rzeki Finnan, w północnej Szkocji.


Źródło: www.tumblr.com

3. Gloucester Cathedral, England.

Mroczne korytarze, ucieczka, niebezpieczeństwo. Z tym kojarzy mi się katedra w mieście Gloucester. To m.in. w tym miejscu Harry i Ron uciekali przed wielkim trollem.

Źródło: www.dailymail.co.uk

 4. Leadenhall Market, London.

Leadenhall Market posłużył do zobrazowania zakupowej dzielnicy, przez którą można było się dostać na magiczną ulicę Pokątną.Źródło: www.londonbeep.com

Źródło: www.en.wikipedia.org

5. Australia House, London.


Wewnątrz australijskiej Ambasady, kręcono sceny z Gringotta- głównego banku wszystkich czarodziejów.

Źródło: www.harrypotter.wikia.com

6. Alnwick Castle, Northumberland.

Jeżeli marzycie o lataniu na miotle, koniecznie wybierzcie się do Alnwick Castle. To tam Madame Hooch prowadziła swoje niesamowite zajęcia.


 Źródło: www.dailymail.co.uk

7. Reptile House, London Zoo.


Czy pamiętacie scenę z 1 części filmu, gdy będąc w zoo, Harry zaczyna rozmawiać z wężem i "wypuszcza" go na wolność? Tę akcję nakręcono w Reptile House (zoo w którym znajdują się gady, płazy, itd.).

Źródło: www.hypable.com

8. King's Cross Station, London.

Niewątpliwie moje najbardziej ulubione miejsce, jeżeli chodzi o lokalizacje, w których kręcono Harry Pottera. Na stacji King's Cross nasz mały czarodziej, przechodził przez ścianę na peron 9 i 3/4.
Teraz można sobie zrobić tam zdjęcie ze słynnym wózkiem bagażowym. Jeżeli chcemy mieć świetną pamiątkę.udajemy że biegniemy z wózkiem przez ścianę. Na początku wybieramy szalik domu Hogwartu, a specjalnie zatrudniona osoba zakłada go nam na szyję i wypowiada słowa "three, two, one", puszczając przy tym szalik. Zdjęcia, które robi ktoś inny, ma wyglądać tak, jakbyśmy naprawdę mieli przebiec przez ścianę ( a więc szalik musi być w powietrzu).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz