Translate

sobota, 17 grudnia 2016

"Phrasal Verbs- Praktyczne Repetytorium. Angielski w tłumaczeniach"- recenzja książki oraz konkurs !

Phrasal verbs (czasowniki wraz z przyimkiem) jak trudne do nauczenia są, każdy wie...
- look for
- look up
- look up to
- look forward
- look after...

Każdy "look" oznacza coś innego...
Bardzo ciężko jest się nauczyć czasowników wkuwając je jak słówka. Do tego potrzebne są jakieś ćwiczenia. No dobrze, ale co wybrać, żeby pomogło nam przyswoić wiedzę, a do tego nie było nudne?

W ręce wpadła mi książka "Phrasal Verbs- Praktyczne Repetytorium" wydawnictwa Preston Publishing. 
Zawsze lubiłam porządek i organizację, dlatego od początku spodobało mi się to, że "phrasale" pogrupowane są według jednego czasownika. Na przykład w rozdziale 1 są informacje o czasowniku "turn"- (turn up, turn off, turn down, itd.). Mamy do nich odpowiednik w języku polskim, a pod spodem dostajemy całą stronę zdań do przetłumaczenia. Osobiście uważam, że tłumaczenie zdań jest jedną z lepszych metod uczenia się języka obcego.
To co bardzo podoba mi się w tej książce, jest to, że po boku zawsze mamy wiele cennych wyjaśnień i wskazówek tych czasowników. Pomagają one uczyć się wyrazów w kontekście.
Dodatkowo, do książki dołączona jest płyta CD z 7-godzinnym kursem audio! Na płycie usłyszymy zdania po polsku, które później będziemy musieli przetłumaczyć sami na język angielski, a następnie porównać z wersją angielską przedstawioną przez lektora.
Jak na tak ciężki temat, autorzy spisali się świetnie! Dawno nie widziałam tak przejrzystej i łatwej, a zarazem ciekawej publikacji! Jeżeli męczycie się z "phrasalami" i nie wiecie jak je zapamiętać, ta oto pozycja na pewno przyjdzie Wam z pomocą.

SURPRISE!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, mam dla Was konkurs w którym można wygrać właśnie tę książkę!
Co należy zrobić?

Wszyscy wiemy, że Święta Bożego Narodzenia po angielsku to "Christmas", ale w Wielkiej Brytanii funkcjonuje jeszcze wiele innych synonimów tego słowa. Waszym zadaniem jest podanie jak największej ilości wyrazów oznaczających Boże Narodzenie, a także stworzenie z każdym z nich zdań. Osoba, która stworzy najciekawsze zdania, otrzyma książkę. 

Macie czas do 20 grudnia do godziny 23:59, a wyniki już 21 grudnia, w dzień kiedy pojawi się mój bożonarodzeniowy wpis z okazji "Blogowania pod Jemiołą".
Odpowiedzi przesyłajcie na maila: cecilias.nook@gmail.com lub w wiadomościach fejsbukowych na moim fanpagu.

REGULAMIN KONKURSU: 

1. Organizatorem konkursu jest Language Bay, a fundatorem nagród wydawnictwo Preston Publishing.
2. Nagrodą w konkursie jest książka "Phrasal Verbs- Praktyczne Repetytorium. Angielski w tłumaczeniach
3. Konkurs trwa od 17.12 do 20.12.2016 do godziny 23:59
4. Zadanie konkursowe: podanie synonimów słowa "Christmas" i zrobienie z każdym z nich zdania. 
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na blogu www.language-bay.blogspot.com 21 grudnia.
6. Biorąc udział w konkursie, Uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie treści swojego zadania na stronie facebookowej Language Bay, a także przetwarzanie danych osobowych w celu kontaktu i wysyłki nagrody.

2 komentarze:

  1. Niestety, ale w moim przypadku samodzielna nauka języka średnio się sprawdza - i między innymi dlatego rozważam zapisanie się do szkoły językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ (chcę regularnie zauważać u siebie postępy w nauce).

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zdania, że każda forma nauki języka angielskiego jest dobra jeśli mamy tylko chęci aby się uczyć. Ja bardzo sobie chwalę książki z https://www.jezykiobce.pl/s/159/angielski-ebook i to właśnie za ich pomocą udało mi się poznać bardzo dużo nowych słówek oraz zwrotów w języku angielskim.

    OdpowiedzUsuń