Translate

piątek, 1 kwietnia 2016

Londonish Friday- Notting Hill

Zaczynamy pierwszy, copiątkowy cykl "Londonish Friday"!

Londyn podzielony jest na 32 gminy, a każda z nich, posiada swoje dzielnice. Moje wpisy będą się odnosiły czasem do opisu całej gminy (jak, np. Greenwich), a czasem do jednej z dzielnic, tak jak dzisiaj.

Notting Hill, to malowniczy obszar leżący w gminie Kensington and Chelsea.
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, gdy mówię o Notting Hill, to cudowna architektura tamtejszych domków. Małe, kolorowe, czyściutkie, jedyne w swoim rodzaju, dość drogie do wynajęcia:Po drugie, jeden z lepszych brytyjskich filmów o jakże zaskakującym tytule "Notting Hill" z boskim Hugh Grantem i cudowną Julią Roberts, który kręcony był w Notting Hill. Główny bohater- William- ma antykwariat, który niekoniecznie przynosi zyski. Nudne życie prowadzi aż do momentu, gdy poznaje hollywoodzką gwiazdę- Annę Scott. Resztę obejrzyjcie sami...
Po trzecie Notting Hill Carnival, czyli doroczny karnawał, odbywający się w sierpniu. Na festiwalu możecie głównie posłuchać muzyki jamajskiej:
www.tumblr.com

Po czwarte- Portobello Market na ulicy Portobello Road, gdzie co sobotę możemy wybrać się na pchli targ i upolować różne cudeńka. Od ubrań, po artykuły spożywcze.


Żródło: www.youtube.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz