Translate

czwartek, 10 grudnia 2015

Blogmas 10- Christmas dishes

Karp, pierogi, ryba po grecku i makowiec- to tylko kilka tradycyjnych potraw, które przygotowujemy na święta. Wielka Brytania też ma swoje przysmaki. Co znajduje się na stołach "wyspiarzy" ?

Jedną z najbardziej popularnych potraw jest pieczony indyk (roast turkey). Tak jak na zdjęciu podawany z sosem żurawinowym (cranberry sauce) i pieczonymi ziemniaczkami (roast potatoes).


W wielu domach przygotowuje się Christmas pudding, czyli deser złożony z mąki, masła, jajek, cukru, suszonych owoców oraz brandy lub rumu. Najlepiej, gdy robi się go 2-3 miesiące wcześniej by mógł "dojść" do siebie. Podczas podawania Christmas puddingu wypowiada się życzenie, które powinno się wkrótce spełnić.


Następnym przysmakiem, który należy wymienić jest Christmas cake, czyli ciasto bożonarodzeniowe. Często z białą polewą, owocami i wymyślnymi dekoracjami. Palce lizać!


Inną tradycyjną potrawą może być chestnut stuffing (dosł. kasztanowe nadzienie), które wkłada się do jakiegoś mięska lub je osobno (skład to: okruszki chleba, kiełbaska, jajka i kasztany).


Ostatnim daniem, które pokażę są małe hot-dogi, czyli pigs in blankets (świnki w kocyku).


Które święta zapowiadają się lepiej? Te z pierogami i barszczem czy indykiem :) ?

Źródło zdjeć: www.tmblr.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz