Translate

wtorek, 8 grudnia 2015

Blogmas 8 - Yule at Hogwarts

Jak już pewnie wiecie, jedną z moich ulubionych książek jest Harry Potter. Rozdział o Świętach Bożego Narodzenia był zawsze najbardziej interesującym w każdej części serii.
Uczniowie mogli zdecydować czy wolą jechać do domu, czy też zostać w Hogwarcie (szkole magii). Boże Narodzenie w książce to Yule. W języku angielskim można zastąpić tradycyjne słowo "Christmas", właśnie słowem Yule. W 4 części HP spotykamy się z Balem Bożonarodzeniowym (Yule Ball) z okazji turnieju trójmagicznego:W okresie przedświątecznym, Great Hall czyli Wielka Sala u wejścia do szkoły, dekorowana jest dwunastoma wielkimi choinkami, a z zaczarowanego sufitu (Enchanted Ceiling) spada prawdziwy śnieg. Uczniowie raczą się różnymi potrawami i piją pyszne napoje (np. eggnog- napój na bazie żółtek kurzych):Żeby atmosfera była jeszcze bardziej świąteczna, duchy śpiewają kolędy (carols), pt: ("Ring the Hogwarts Bell" lub "Cast the Christmas Spell"):


 

  Zobaczcie, jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w 1 części Harry'ego Pottera (Harry Potter and the Philosopher's Stone): 

Źródło: www.youtube.pl                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz