Translate

niedziela, 6 grudnia 2015

Blogmas 6- Santa Claus is Coming to Town

Mikołajki, to dzień, kiedy Święty Mikołaj przynosi nam drobne prezenty ( w końcu to jego imieniny!). W języku angielskim, mamy kilka nazw na przyjemnego brodacza w czerwonym ubraniu. Tradycyjnie może to być Santa Claus, ale także Saint Nick, w skrócie Santa, Saint Nicholas, Santy, Father Christmas czy też Kris Kringle.

Mikołaj ubrany jest w czerwony kostium (red costume), a na nosie ma okrągłe okularki (glasses albo spectacles). Ciągnie za sobą wielki worek z prezentami (a bag with gifts), a jego pomocnikami są reniferki (reindeers). Najbardziej popularnym jest Rudolph- czerwononosy renifer (Rudolph the red nosed reindeer):


 Gene Autry- Rudolph the Red Nosed Reindeer

Mikołaj mieszka na biegunie północnym (North Pole). Ma gruby brzuszek (belly) i białą brodę (white-bearded man),  a jego pojazd to sanie (sleigh).

Frank Sinatra śpiewał piosenkę, pt. Santa Claus is coming to town (Mikołaj zbliża się do miasta).


Czy byliście grzeczni?  Czy Mikołaj Was odwiedził? ("You better watch out, you better not cry, You better not pout I am telling you why"- lepiej uważaj, lepiej nie płacz i nie dąsaj się). ("He's gonna find out who's naughty and nice"- dowie się kto jest miły, a kto niegrzeczny!) :) :).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz